TESLUX

Co je INTELLI?

Řídicí a monitorovací systémy INTELLI CORP a INTELLI LITE jsou určeny pro digitální monitorování, řízení a regulování soustav svítidel prostřednictvím protokolu DALI od malých po rozsáhlé průmyslové provozy, obchodní objekty, sportovní centra nebo kancelářské komplexy. Díky INTELLI můžete efektivně ovládat osvětlení a minimalizovat náklady.

Úspory (ilustrační příklad)

* DALI je zkratka a označuje „Digitální adresovatelné světelné rozhraní“

Pro jaké typy projektů je systém INTELLI vhodný?

Řídící a monitorovací systém osvětlovacích soustav pro DALI sběrnice INTELLI je vhodný pro všechny shora uvedené typy projektů. Obecně je vhodný pro všechny projekty s dlouhodobým provozem osvětlovacích soustav z oblasti průmyslových, kancelářských, logistických, sportovních projektů, stejně jako i projektů veřejného osvětlení, bydlení apod. Konkrétní konfigurace HW i SW části systému je závislá na požadavcích na funkčnost systému a je vždy individuální pro každý projekt.

Jak šetřit díky systému INTELLI?

Kterýkoli z následujících základních ovládacích prvků systému DALI vede k efektivnějšímu použití vašeho osvětlovacího systému. Systém INTELLI nabízí také jejich různou kombinaci a umožňuje vám dosáhnout plného potenciálu úspor energie a nákladů o 40 - 80 %.

Denní světlo

Využívání denního světla ve spojení s řízením světla a využívání přirozeného slunečního záření tlumením osvětlení v oblastech dostatečně osvětlených okny a světlíky. Když sluneční světlo ustupuje, světelné senzory zvyšují úroveň umělého světla, které kompenzuje nedostatek denního svěla.

Zónové DALI řízení

Systém INTELLI umožňuje definovat zóny založené na potřebě intenzity osvětlení v nich - konstantní úroveň světla. To vede k efektivnímu snížení spotřeby v různých zónách kde jsou požadavky na stálou úroveň osvětlení velmi odlišné a zároveň vám umožňují plně osvětlit celý prostor v případě potřeby.

Plány - Ovládací prvky časového plánu

Rozvrhy se používají k zapnutí světla v době zahájení provozu a vypnutí světla na konci dne. Různé části pracovního dne mohou mít různé provozní hodiny, a proto mají samostatné plány. Lze je naprogramovat pro různá místa v budově. Systém INTELLI může synchronizovat různé konstantní úrovně osvětlení v různých zónách s časovým rozvrhem vašeho provozu.

Řízení pomocí přítomnostních snímačů

Použitím přítomnostních snímačů je zařízení INTELLI schopno přiřadit prostoru k různým úrovním světla. Detekce přítomnosti je užitečným nástrojem pro osvětlení místností, které jsou používány nekonzistentně. Úložné prostory, zasedací místnosti a toalety vybavené senzory obsazenosti aktivují osvětlení na předem definovanou úroveň osvětlení, když někdo vstoupí do místnosti. Po opětovném uvolnění prostoru se časovač INTELLI používá ke ztlumení světla nejprve dolů a později k vypnutí. To vede k nižší spotřebě, zatímco se prostor nepoužívá.

Scény

Nastavení scény kombinuje události dohromady a vytváří určitý efekt, například stmívání úrovní osvětlení. Scény snadno vytvářejí různé úrovně osvětlení, které se používají v různých dnech pro aplikace jako jsou restaurace a hotely. Scény jsou také užitečné v konferenčních místnostech a divadlech nebo prakticky každá aplikace, kde jsou prováděny různé akce současně.

Hlavní výhody INTELLI

Pokročilá konfigurace
Maximální svoboda v designu osvětlení
Osvětlovací scény
Nastavování časových profilů
Monitoring spotřeby energie
Od místnosti po celou budovu
Automatizovaná kontrola
Integrace do ovládacích systémů budov
Grafické uživatelské prostředí
Možnosti rozhraní pro různé uživatele
Kontrola barvy světla

„Zapoj a spusť“ řešení

Některá vlastní řešení nabízená na trhu také zajišťují integraci k DALI. Systém INTELLI „zapoj a spusť“ je vyvinutý pro jednoduchý design, jednoduchou instalaci a jednoduché nastavení. My nabízíme jedno kompletní HW a SW řešení pro osvětlovací systémy DALI.

Verze a funkce
Systém řízení osvětlení INTELLI
LITE CORP
Online monitoring a uživatelské ovládání prostřednictvím webového prohlížeče
Individuální ovládání a monitoring každého svítidla
Regulace zohledňující příspěvek denního osvětlení
Zónová regulace
Časové plány
Pohybová čidla
Funkce koridor
Dynamické změny osvětlení
Manuální ovládání
Cloudové řešení
Serverové řešení
Vizualizace osvětlovací soustavy
Měření spotřeby elektrické energie
Okamžité čtení dat
Archivace dat*
Výstup do účetního systému**
Výstup do nadřízených BMS*
Měření jiných typů energií*
Export naměřených dat do Excelu*
Vícejazyčné rozhraní*
Grafy spotřeb a průběhů energií*
Denní / týdenní / měsíční přehledy*
Dálkové oživení a konfigurace systému - servisní kanál přes internetový protokol
Kompatibilita MS WIN, Android, iOS

* na přání nad rozsah standardních vlastností

Máte zájem o nezávaznou kalkulaci? Kontaktujte nás na telefonu 777 204 462 nebo e-mailu info@teslux.cz

Vybrané reference